T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / CİHANBEYLİ - Cihanbeyli İmam Hatip Ortaokulu

Etiket Sonuçları: Cihanbeyli

Ock

Drama kursu öğretmenimiz İsa Metin Ağras ve öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatrolar okulumuz öğrencilerinin beğenisine sunulmuştur. Bütün okul tarafından büyük bir beğeni ile karşılanan tiyatrolar, öğrencilerimizin eğlenceli vakit geçirmelerini hem de özgüvenlerinin artmasını sağlamıştır. 

Drama ekibimiz dönem İsa Metin Ağras yönetiminde belli bir süredir hazırlanarak biri komedi türünde diğeri ise milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy anısına olmak üzere iki adet senaryo ile izleyicilerin karşısına çıkmışlardır. Oyuncularımız performansları ile göz doldurmuş ve herkes tarafından beğenilmiştir. 

Özverili bir çalışma sonucı böyle bir etkinliği gerçekleştiren drama kursu öğrencilerimize ve drama kursu öğretmenimiz İsa Metin Ağras´a bu güzel etkinlik için teşekkür ederiz.

Kas

Okulumuzun, Cihanbeyli ilçesi genelinde düzenlenen Haydi Bil Bakalım bilgi yarışmasında birinci olması yerel medyada geniş yer buldu. Cihanbeyli´nin Sesi gazetesinde yer alan haberde Okul Müdürü Ercan Kerimoğlu´nun açıklamalarına yer verilirken üst üstü ilçe genelinde birinci olunmasına dikkat çekilerek "Bilginin Efendisi İmam Hatip Ortaokulu" başlığı atıldı. İlçe birincisi olan öğrencilerimiz, Konya´da yapılacak bilgi yarışmasında yeniden ilçemizi temsil etmeye hak kazandı. Emeği geçen öğretmenlerimize ve bu gururu bize yaşatan öğrencilerimize teşekkür ederiz.  Konya´da yapılacak olan bilgi yarışmasında başarılar dileriz. 

Kas

Eğitim ortamlarını ve fiziki imkanları geliştirmek için kültürel değerlere vurgu yapma konusunda okul duvarlarına ve koridorlarına çeşitli motifler yapılmıştır. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. 

Kas

Mesleki Gelişim Alanı kapsamında öğrencilerimize okul mescidinde müezzinlik ve imamlık görevleri verilmiştir. Görevi layıkıyla yapan öğrencilerimize ve bu öğrencilerimizi yetiştiren öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

Kas

Matematik öğretmenimiz Hasan Hüseyin Çoşkun tarafından öğrencilerimize Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili bilgi verildi. Bu kurslara katılım konusunda öğrenciler teşvik edildi. 

 

Ayrıca bu kurslarda akademik başarıyı arttırmak için ders anlatımları, uygulamalar, soru çözümler ve denemeler yapılmaktadır. 

Kas

Milli Eğitim Bakanlığı´na bağlı Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim Kurumlarına yönelik yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı ile ilgili Kasım ayı örnek soruları yayımlandı.

 

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, her ay örnek soru kitapçığı yayımlamaya devam edecek.

Kas

Milli Eğitim Bakanlığı´na bağlı Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim Kurumlarına yönelik yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı ile ilgili örnek sorular yayımlandı.

 

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, her ay örnek soru kitapçığı yayımlamaya devam edecek.

Kas

BAŞARI TASADÜF DEĞİLDİR

      Okulumuz Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışmasında Yine İlçe Birincisi oldu.

2017-2018’de Cihanbeyli Birincisi olduğumuzda çok mutlu olmuştuk.İlklerin zorluğunun yanında sevinci ve heyecanı vardı. Bu sevinci iliklerimizde hissettik.Amacımız nitelik ve nicelik olarak bunu devam ettirebilmek, başarı çıtamızı bir üst seviyeye yükseltmekti.

Başarı bir seyahattir hedef değil.Mutluluk gidilen yolun üzerindedir, yolun sonu değil.Yolun sonunda olsa ona vardığında yol bitmiş ve vakit de geçmiş olurdu.Mutlu olmanın zamanı Bugündür, yarın değil. Biz bugün çok mutluyuz üst üste bu gururu yaşadığımız için.

Hiçbir başarı tasadüf değildir. Bu başarıda öğrencilerimiz Burak Karadeniz, Gülsena Kılıç, Latife Sevda Torun, Elif Nur Erdal ve azimle öğrencilerimizi çalıştıran Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Engin Çakas başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi tebrik ederiz. 

Kas

Okulumuzda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(s.a.v)´in doğum haftası sebebiyle etkinlikler düzenlenmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Kas

Kızılay Haftası çalışmalarına katkıda bulunan arkadaşlara Kızılay tarafından gönderilen teşekkürler Okul Müdürümüz Sn. Ercan Kerimoğlu tarafından takdim edilmiştir. Başta okulumuz adına bu etkinlikleri düzenleyen Fen ve Teknoloji Öğretmenimiz Sn. Fatmanur Balcı olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve Cihanbeyli halkına teşekkür ederiz. 

Kas

Okulumuzda Kızılay Haftası nedeniyle program düzenlemiştir. Programda şiirler, yazılar ve orkestra yer almıştır. Ayrıca Kızılay Haftası nedeniyle Kızılay İle düzenlenen Kan Bağışı Kampanyası tamamlanmıştır. Emeği geçen ve kan veren bütün velilerimize, öğretmenlerimize ve Cihanbeyli halkına teşekkür ederiz. 

Kas

Kızılay Haftası kapsamında düzenlen Kan Bağışı Kampanyası için duvarlar ve panolar süslenmiştir. Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

Kas

Kızılay haftası kapsamında yürüttüğümüz "Bir Damla Umut" filminin çekimlerini tamamladık. Destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Kas

Kızılay haftası ile ilgili çalışmalarımız kapsamında Cihanbeyli Kaymakamı Sn. Mustafa Kutlu´ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Şemseddin Aykut´a, Cihanbeyli İlçe Jandarma Komutanı Sn. Yzb. Yasin Keskin´e, Adnan Menderes İlkokulu Müdürü Sn. Kenan Kara´ya, Faik Türkmen Ortaokulu Müdürü Sn. Derviş Aydeniz´e, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Müdürü Sn. Levent Üçlere davetiyelerimizi ulaştırdık. Misafirperverlikleri ve ilgileri için kendilerine teşekkür ederiz. 

Kas

Hafta sonu gönüllü olarak okulumuza gelerek çalışmalara devam eden öğrencilerimize ve sorumlu Fen ve Teknoloji öğretmenimiz Fatmanur Balcı´ya teşekkür ederiz.