T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / CİHANBEYLİ - Cihanbeyli İmam Hatip Ortaokulu

Haberler

Mrt

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hazırladıkları program ile kutlandı. Program, yazılar, şiirler ve oratoryo yer aldı. Emeği geçen öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. İstiklal Marşı´mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy´u İstiklal Marşı´mızın kabulünün 98. yılında saygı ile anıyoruz. 

Mrt

Öğrencilerimiz, sevgisi bütün insanlığı kucaklayan peygamberimizi hatırlamak, hayatımıza ışık olan hayat ölçülerini anlamaya çalışmak için peygamberimizin hadislerini resmettiler. Uzun uğraşlar sonucu jüri üyesi öğretmenlerimiz kazananları belirlediler. Kazanan öğrencilerimizi tebrik ederiz. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

Mrt

İstiklâl Marşı´nı güzel okuma yarışmasında birinci olan öğrencimiz Gül Sena Kılınç ödülünü ilçe genelinde düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü programında almıştır. Öğrencimize ve emeği geçen öğretmenlerimizi teşekkür ederiz  

Mrt

Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve tüm İslam aleminin Regaip Kandili´ni kutlarız. Mübarek üç ayların hepimize hayırlı olmasını dileriz

Mrt

Okulumuz bünyesinde 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü etkinlikleri kapsamında İstiklal Marşı´mızı Güzel Okuma Yarışması düzenlenmiştir. Yoğun bir katılım ile gerçekleşen yarışmamızda 7/C sınıfı öğrencimiz Selin Mustafaoğlu birinci olmuştur. Öğrencimize ödülünü,12 Mart günü Okul Müdürü Sn. Ercan Kerimoğlu verecektir. Öğrencimizi tebrik ederiz. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

Şbt

Cihanbeyli ilçesi genelinde yapılan İstiklâl Marşı´nı güzel okuma yarışmasında 6F sınıfı öğrencimiz Gül Sena Kılıç birinci olmuştur. Kendisini ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ederiz. 

Şbt

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemi 4 Şubat 2019 itibariyle başlamıştır. Bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve ülkemize hayılı olmasını dileriz. 

Ock

Drama kursu öğretmenimiz İsa Metin Ağras ve öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatrolar okulumuz öğrencilerinin beğenisine sunulmuştur. Bütün okul tarafından büyük bir beğeni ile karşılanan tiyatrolar, öğrencilerimizin eğlenceli vakit geçirmelerini hem de özgüvenlerinin artmasını sağlamıştır. 

Drama ekibimiz dönem İsa Metin Ağras yönetiminde belli bir süredir hazırlanarak biri komedi türünde diğeri ise milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy anısına olmak üzere iki adet senaryo ile izleyicilerin karşısına çıkmışlardır. Oyuncularımız performansları ile göz doldurmuş ve herkes tarafından beğenilmiştir. 

Özverili bir çalışma sonucı böyle bir etkinliği gerçekleştiren drama kursu öğrencilerimize ve drama kursu öğretmenimiz İsa Metin Ağras´a bu güzel etkinlik için teşekkür ederiz.

Ara

Cihanbeyli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen, 5.6. ve 7. sınıfların katıldığı Maksat Bilgileri Paylaşmak Bilgi Yarışmasında Faik Türkmen Ortaokulu, Karşıyaka Ortaokulu, Vedat Kora Ortaokulu, Merkez Atatürk Ortaokulu ve Seniha Belgin Ortaokulları ile karşılaşmış olup Okulumuz Cihanbeyli İmam Hatip Ortaokulu Bölge 1. Olmuştur. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder Başarılarının devamını dileriz.

Kas

Okulumuzun, Cihanbeyli ilçesi genelinde düzenlenen Haydi Bil Bakalım bilgi yarışmasında birinci olması yerel medyada geniş yer buldu. Cihanbeyli´nin Sesi gazetesinde yer alan haberde Okul Müdürü Ercan Kerimoğlu´nun açıklamalarına yer verilirken üst üstü ilçe genelinde birinci olunmasına dikkat çekilerek "Bilginin Efendisi İmam Hatip Ortaokulu" başlığı atıldı. İlçe birincisi olan öğrencilerimiz, Konya´da yapılacak bilgi yarışmasında yeniden ilçemizi temsil etmeye hak kazandı. Emeği geçen öğretmenlerimize ve bu gururu bize yaşatan öğrencilerimize teşekkür ederiz.  Konya´da yapılacak olan bilgi yarışmasında başarılar dileriz. 

Kas

Okul olarak Cihanbeyli´de organize edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü programlarına katıldık. Program ilçe meydanında saygı duruşu ce İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Cihanbeyli Belediyesi Konferans Salonu´nda Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi´nin organize ettiği 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamasına katıldık.

 

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. 

Kas

Okulumuzda Kasım ayı yönetici gelişim programı kapsamında;

 

1- Liderlik Konulu Seminer 

2- Misyon ve Vizyon konulu istişare ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Yapilan çalışmalara tüm öğretmen ve idarecilerimiz katılmıştır. 

 

Okulumuzda Aralık ayı yönetici gelişim programı kapsamında;

 

1- KBS, MYS, HYS sistemleri konularında, Okul Müdürü Ercan Kerimoğlu tarafından kurum personeline bilgilendirme amaçlı seminer verilmiştir. 

Kas

BAŞARI TASADÜF DEĞİLDİR

      Okulumuz Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışmasında Yine İlçe Birincisi oldu.

2017-2018’de Cihanbeyli Birincisi olduğumuzda çok mutlu olmuştuk.İlklerin zorluğunun yanında sevinci ve heyecanı vardı. Bu sevinci iliklerimizde hissettik.Amacımız nitelik ve nicelik olarak bunu devam ettirebilmek, başarı çıtamızı bir üst seviyeye yükseltmekti.

Başarı bir seyahattir hedef değil.Mutluluk gidilen yolun üzerindedir, yolun sonu değil.Yolun sonunda olsa ona vardığında yol bitmiş ve vakit de geçmiş olurdu.Mutlu olmanın zamanı Bugündür, yarın değil. Biz bugün çok mutluyuz üst üste bu gururu yaşadığımız için.

Hiçbir başarı tasadüf değildir. Bu başarıda öğrencilerimiz Burak Karadeniz, Gülsena Kılıç, Latife Sevda Torun, Elif Nur Erdal ve azimle öğrencilerimizi çalıştıran Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Engin Çakas başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi tebrik ederiz. 

Kas

Okulumuzda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(s.a.v)´in doğum haftası sebebiyle etkinlikler düzenlenmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Kas

Kızılay Haftası çalışmalarına katkıda bulunan arkadaşlara Kızılay tarafından gönderilen teşekkürler Okul Müdürümüz Sn. Ercan Kerimoğlu tarafından takdim edilmiştir. Başta okulumuz adına bu etkinlikleri düzenleyen Fen ve Teknoloji Öğretmenimiz Sn. Fatmanur Balcı olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve Cihanbeyli halkına teşekkür ederiz.