T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / CİHANBEYLİ - Cihanbeyli İmam Hatip Ortaokulu

Duyurular

Nis

LGS 2020 klavuzu yayınlanmıştır. 

Mrt

LGS klavuzu 3 Nisan'da yayımlanacaktır ve başvurular otomatik olarak yapılacaktır.

Mrt

30 Mart Pazartesi günü, 8. sınıf öğrencilerimiz için TRT EBA TV'de LGS hazırlıkları kapsamında ilk dönemin konu tekrarına ve örnek soru çözümlerine başlanıyor. Tüm 8. sınıf öğrencilerimize ve velilerimize duyurulur. 


#tatildegiluzaktanegitim

Mrt

LGS (Liselere Giriş Sınavı) , öğrencilerimizin birinci dönem görmüş olduğu konulardan yapılacaktır.

Mrt

Sevgili öğrencilerimiz;

 

Öğretmenlerimiz derslerden geri kalmamanız ve çalışmalarınız evlerinizden sürdürmemiz için hem geçmiş konularla ilgili hem de güncel konularla ilgili EBA üzerinden sürekli testler ve içerikleri sizlere çalışma olarak göndermektedir. Belirtilen saatlerde EBA'ya giriş yaparak "Çalışmalar" bölümünden size gönderilen çalışmaları yapmanızı, testleri çözmenizi ve içerikleri incelemenizi istiyoruz. 

 

Sevgili velilerimiz;

 

Çocuklarımıza gönderilen çalışmaların ve testlerin çözülmesi öğrencilerimizin derslerden soğumamaları ve evden de kendilerini geliştirip öğrenmelerini sağlamaları için çok önemlidir. Bu konuda sizlerin de EBA üzerinden veli girişi yaparak öğrencilerimizin çalışmalarını takip etmenizi rica ederiz. 

 

Aşağıda bulunan görselden günün hangi saatlerinde EBA'ya girebileceğinizi görebilirsiniz  

Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve ülkemize sağlıklı ve hayırlı günler dileriz. 

Mrt

Saat 21:30 Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya Selçuk, instagram hesabından uzaktan eğitim ile ilgili açıklamalarda bulunacaktır.

Mrt

Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk'un Açık Öğreim Sınavları 

Koronavirüs önlemlerimiz devam ediyor. 21-22 Mart'ta, 3 milyon öğrencimizin gireceği, 400 bindenfazla öğretmenimizin görev alacağı Açık Öğretim Kurumları Sınavları'nı erteledik.

Ertelenen sınavi, yurt dışı da dahil Eylül 2020'de yapılacak ek sınavla

birleştireceğiz.

 

Mrt

Bakan Selçuk, Koronavirüse Karşı

Eğitimde Alınan Tedbirleri Açıkladı. 

 

Okullardaki eğitime 16 Mart'tan itibaren 2 hafta ara verildi. Öğrencilerimize bu süreçte evlerinden çıkmamaları ve virüsten korunma yollarını uygulamaları tavsiye edilmiştir. 

 

16 - 22 Mart --> Ara Tatil

 

23 - 29 Mart --> eba.gov.tr ve Trt ile Evde Uzaktan Eğitim

  2 haftalık süreç boyunca okullarda temzilik çalışmaları olacağı ve virüsün yayılmasının engellenmesi için öğretmenlerimiz de okula gelmeyeceklerdir. Öğretmenlerimize Milli Eiğitim Bakanı Sn. Prof. Dr. Ziya Selçuk tarafından evlerinden zorunlu olmadıkça çıkmamaları ve yine zorunlu olmadıkça şehir dışına çıkmamaları tavsiyesinde bulunulmuştur. 

Ock

Adnan Menderes İlkokulu'nun binamıza taşınması ile birlikte 31.12.2019 tarihi itibariyle ikili öğretime geçilmiştir. Derslerimiz 07.30'da başlayacaktır. 

Ara

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul ve Kurumlarda Görevli Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru

Eyl