T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / CİHANBEYLİ - Cihanbeyli İmam Hatip Ortaokulu

Haberler

Ara

Cihanbeyli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen, 5.6. ve 7. sınıfların katıldığı Maksat Bilgileri Paylaşmak Bilgi Yarışmasında Faik Türkmen Ortaokulu, Karşıyaka Ortaokulu, Vedat Kora Ortaokulu, Merkez Atatürk Ortaokulu ve Seniha Belgin Ortaokulları ile karşılaşmış olup Okulumuz Cihanbeyli İmam Hatip Ortaokulu Bölge 1. Olmuştur. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder Başarılarının devamını dileriz.

Kas

Okulumuzun, Cihanbeyli ilçesi genelinde düzenlenen Haydi Bil Bakalım bilgi yarışmasında birinci olması yerel medyada geniş yer buldu. Cihanbeyli´nin Sesi gazetesinde yer alan haberde Okul Müdürü Ercan Kerimoğlu´nun açıklamalarına yer verilirken üst üstü ilçe genelinde birinci olunmasına dikkat çekilerek "Bilginin Efendisi İmam Hatip Ortaokulu" başlığı atıldı. İlçe birincisi olan öğrencilerimiz, Konya´da yapılacak bilgi yarışmasında yeniden ilçemizi temsil etmeye hak kazandı. Emeği geçen öğretmenlerimize ve bu gururu bize yaşatan öğrencilerimize teşekkür ederiz.  Konya´da yapılacak olan bilgi yarışmasında başarılar dileriz. 

Kas

Okul olarak Cihanbeyli´de organize edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü programlarına katıldık. Program ilçe meydanında saygı duruşu ce İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Cihanbeyli Belediyesi Konferans Salonu´nda Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi´nin organize ettiği 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamasına katıldık.

 

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. 

Kas

Okulumuzda Kasım ayı yönetici gelişim programı kapsamında;

 

1- Liderlik Konulu Seminer 

2- Misyon ve Vizyon konulu istişare ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Yapilan çalışmalara tüm öğretmen ve idarecilerimiz katılmıştır. 

Kas

BAŞARI TASADÜF DEĞİLDİR

      Okulumuz Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışmasında Yine İlçe Birincisi oldu.

2017-2018’de Cihanbeyli Birincisi olduğumuzda çok mutlu olmuştuk.İlklerin zorluğunun yanında sevinci ve heyecanı vardı. Bu sevinci iliklerimizde hissettik.Amacımız nitelik ve nicelik olarak bunu devam ettirebilmek, başarı çıtamızı bir üst seviyeye yükseltmekti.

Başarı bir seyahattir hedef değil.Mutluluk gidilen yolun üzerindedir, yolun sonu değil.Yolun sonunda olsa ona vardığında yol bitmiş ve vakit de geçmiş olurdu.Mutlu olmanın zamanı Bugündür, yarın değil. Biz bugün çok mutluyuz üst üste bu gururu yaşadığımız için.

Hiçbir başarı tasadüf değildir. Bu başarıda öğrencilerimiz Burak Karadeniz, Gülsena Kılıç, Latife Sevda Torun, Elif Nur Erdal ve azimle öğrencilerimizi çalıştıran Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Engin Çakas başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi tebrik ederiz. 

Kas

Okulumuzda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(s.a.v)´in doğum haftası sebebiyle etkinlikler düzenlenmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Kas

Kızılay Haftası çalışmalarına katkıda bulunan arkadaşlara Kızılay tarafından gönderilen teşekkürler Okul Müdürümüz Sn. Ercan Kerimoğlu tarafından takdim edilmiştir. Başta okulumuz adına bu etkinlikleri düzenleyen Fen ve Teknoloji Öğretmenimiz Sn. Fatmanur Balcı olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve Cihanbeyli halkına teşekkür ederiz. 

Kas

Okulumuzda Kızılay Haftası nedeniyle program düzenlemiştir. Programda şiirler, yazılar ve orkestra yer almıştır. Ayrıca Kızılay Haftası nedeniyle Kızılay İle düzenlenen Kan Bağışı Kampanyası tamamlanmıştır. Emeği geçen ve kan veren bütün velilerimize, öğretmenlerimize ve Cihanbeyli halkına teşekkür ederiz. 

Kas

Kızılay Haftası kapsamında düzenlen Kan Bağışı Kampanyası için duvarlar ve panolar süslenmiştir. Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

Kas

Davetiyelerimizi Dağıtmaya devam ediyoruz. Bugün de bizi misafir eden Borsa İstanbul Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mahir Azman´a, Vedat Kora Ortaokulu Müdürü Şadan Torun´a, Cihanbeyli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Eşref Özdemir´e, Seniha-Ali Fuat Belgin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Alkan´a, Merkez Atatürk Ortaokulu Müdürü Kemal Gökmen´e, Güven Belgin Anadolu Lisesi´ne, Atatürk Anaokulu Müdürü Ayşegül Güler´e Cihanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü´ne, Karşıyaka İlokulu´na, Rehberlik ve Araştırma Merkezi´ne ilgileri için teşekkür ederiz. 

Kas

Kızılay haftası kapsamında yürüttüğümüz "Bir Damla Umut" filminin çekimlerini tamamladık. Destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Kas

Kızılay haftası ile ilgili çalışmalarımız kapsamında Cihanbeyli Kaymakamı Sn. Mustafa Kutlu´ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Şemseddin Aykut´a, Cihanbeyli İlçe Jandarma Komutanı Sn. Yzb. Yasin Keskin´e, Adnan Menderes İlkokulu Müdürü Sn. Kenan Kara´ya, Faik Türkmen Ortaokulu Müdürü Sn. Derviş Aydeniz´e, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Müdürü Sn. Levent Üçlere davetiyelerimizi ulaştırdık. Misafirperverlikleri ve ilgileri için kendilerine teşekkür ederiz. 

Kas

Okul Sağlığı; öğrencilerin ve okul çalışanlarının sağlığının değerlendirilebilmesi, geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenci ve topluma sağlık eğitiminin verilebilmesi için yapılan çalışmaların tümü olarak tanımlanmaktadır. Bakanlığımızca yürütülen okul sağlığı çalışmalarının takip edilmesi, internet ortamında gerekli duyuruların yapılması ve daha geniş kitlelere ulaşılması amacıyla https://okulsagligi.meb.gov.tr web sitesi oluşturulmuştur.

Kas

Hafta sonu gönüllü olarak okulumuza gelerek çalışmalara devam eden öğrencilerimize ve sorumlu Fen ve Teknoloji öğretmenimiz Fatmanur Balcı´ya teşekkür ederiz. 

Kas

Atatürk´ü vefatının 80. yılında saygı ve minnetle anıyoruz.